Jak dopasować długą suknię do figury?

Gale i rozdania hollywoodzkich wyróżnień powodują, że strojna, długa suknia służy każdej kobiecie, obojętnie od figury czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie typy sprawdzą się u różnych figur.
Wydłużona suknia prezentuje się najlepiej na kobiecie o słusznym wzroście, ale wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, muszą zakładać ją w zestawie z butkami na wysokim obcasie. Szpilki sprawiają, że prezentujemy się na potężniejsze, także dodatkowo polepszają look sylwetki – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wyeksponowana, co od razu wyszczupla talię.
Pannice o figurze klepsydry powinny znaleźć modeli z gorsetem, który uwypukli klatkę piersiową i talię i uwypukli ładne ramiona. W takim razie świetnym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim kształcie, czyli dopasowana na linii bioder dodatkowo ud i rozkloszowana od kolan w dół. Sukienki tego typu często noszą 2 sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce i Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi ukrywać znaczne biodra oraz mocne uda, dlatego długa suknia dla niej powinna przypominać ubiór księżniczki z przylegającą górą dodatkowo falującym dołem. Posiadając taką sylwetkę unikaj rzeczy formatu „beza”, zdecydowanie fajne są modele z dołem w formacie trapezu czy litery A, które zamaskują dół także zrównoważą proporcje.
Chuda oraz wysoka kolumna może sobie pozwolić na strój ze skosami dodatkowo odsłaniającą dużo tuszy, ale by dodać mu krągłości, musi być uszyta z trochę grubszego i twardego materiału, który da sylwetce kształt, zamiast ściśle ją opinać. Świetnym wyborem będzie suknia błyszcząca lub wyhaftowana trójwymiarowymi deseniami.
Długa suknia dla dziewczyny o sylwetce jabłka musi mieć -prosty czy lekko rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z wykrojem pod biustem. W takim razie trzeba także szukać sukienek z znacznym dekoltem w formacie litery V, który optycznie wysmukla figurę.
tekst pobrany ze strony sukienki wieczorowe