Kupuj rozsądnie produkty skórzane.

Dzięki metce powiadamiającej o składzie możemy łatwo dopasować do swoich potrzeb zarówno ubrania, oraz i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać asortyment złej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie jest tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Oczywiście próg prawdomówności kupców jest rozmaity, a w razie dużych sieci z odzieżą większość pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę oraz co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się zwieść – ekologiczna skóra posiada swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za sto złotych polskich jest zwyczajnie niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, gdy jest zbyt gładka lub też zbyt regularna gdy chodzi o plamki, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, całkowicie ukryte ranty również mogą sugerować, iż zatuszowano użycie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy też widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Pamiętajmy też, że skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy bardzo błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać specyficzny zapach – pozostałość po pracach garbowania. Podobnie do ludzkiej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od użytego lakieru. Dokonując zakupu za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na specyfikacje asortymentu – nie dajmy się oszukać emblematem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtenczas, gdy wyrób posiada jedynie jej znikome ilości.
Towar zrobiony z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, dlatego warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent plecaków